DOBROČINNOST

Nová výroční aukční lahev
pro Centrum Paraple

 • lahev title

  V pořadí již šestý ročník aukce unikátních lahví Pilsner Urquell proběhl 13. 12. 2017 na serveru iDnes.cz a byl tím nejúspěšnější ze všech. Celý výtěžek aukce opět putoval na konto Centra Paraple, které se stará o lidi s poškozením míchy. Více o výsledcích dražby se dozvíte na https://zpravy.idnes.cz/aukce.aspx?idAukce=pilsner_2017

  Tradice, která pomáhá

  V roce 2017 jsme prostřednictvím aukčních lahví získali pro Centrum Paraple 1 683 145 Kč, když nevyšší vítězná částka za jednu láhev činila 250 000 Kč. Od roku 2012, kdy jsme tuto charitativní dražbu uspořádali poprvé, se pak celkově nasbíralo 6 123 560 Kč. Díky těmto financím získalo Centrum Paraple nové vybavení pro fyzioterapii, ergoterapii, sportovní terapii a mnoho dalších. Vaše peníze tak výrazně pomohly lidem s poškozením míchy žít kvalitní a plnohodnotný život.

  Zlatý ležák letos slaví 175 let

  Rok 2017 byl pro Pilsner Urquell rokem mimořádným. Světově proslulý ležák oslavil 
175 let, a proto vznikla zcela výjimečná kolekce deseti aukčních lahví. Každá z nich je jedinečná a symbolizuje jeden z deseti významných milníků, které ovlivnily plzeňský pivovar.

  Design ze sklárny Moser

  Originální podobu série aukčních lahví vytvořil umělecký ředitel sklárny Moser Lukáš Jabůrek. Design lahve je inspirovaný tvarem sudu, ve kterém pivo zraje. Ručně broušený a leštěný dekor klínových řezů pak symbolizuje
ječmen, ze kterého pivo vzniká. Nejnáročnější a zcela unikátní je ručně broušená a pasovaná zátka lahve vyrobená z barevné moserovské skloviny topas.

  Lahve obrazky

 • V Pilsner Urquell věříme, že letošní aukce bude opět úspěšná, a že společně s vámi znovu pomůžeme těm, kteří to opravdu potřebují.