Být věrný své jedinečnosti, znamená být

HRDÝ ORIGINÁL

V roce 1842 jsme se vydali na dosud neprobádanou cestu a představili jsme světu první světlý spodně kvašený ležák. Pivo plzeňského typu dnes znají po celém světe a jeho čepování jsme postupem času povýšili na kulturu, která se stala součástí naší národní identity.

Tím však naše mise nekončí.
Nadále chráníme původní recepturu a přicházíme s novými myšlenkami, jak zprostředkovat ten nejlepší pivní zážitek.

Jsme hrdí na to, že jsme součástí tohoto příběhu a můžeme nadále šířit dobré jméno českého piva doma i v zahraničí.

To, co je u nás samozřejmost,
se od nás svět učí

Podívejte se, jak se Martina vydala na jedinečnou cestu, které je věrná dodnes.

PŘEHRÁT VIDEO

MARTINA
NAVRÁTILOVÁ

Master Bartender Pilsner Urquell

„Sládek pivo vaří,
ale výčepní ho dělá.“

„Práce výčepních má stoletou tradici jako pivo samo. V minulosti se ale chápala spíše jako obsluha zákazníků. Lidé si ji nevážili a vykonával ji kdekdo. Až teď se práce výčepních znovu dostává do povědomí.

Při čepování piva totiž nejde jen o naplnění půllitru, ale o postupy, které ve výsledku zásadně ovlivní vzhled piva, jeho chuť a celkový pivní zážitek. I skvěle uvařené pivo totiž můžete špatným načepováním úplně pokazit. A to je přesně to, co nechceme.“

Pro nás maličkost,
pro vás lepší zážitek

Ochutnání piva
na začátku směny

Každý správný výčepní by měl svým hostům nabízet pivo Pilsner Urquell v jeho nejvyšší kvalitě. Proto by měl před začátkem pracovního dne zkontrolovat jeho vůni, zbarvení a v neposlední řadě i chuť.

Přehrát video
puky

Vychlazení půllitru

Pilsner Urquell se správně čepuje do čistého a vychlazeného skla. Když má půllitr stejnou teplotu jako pivo, zabrání se teplotnímu šoku a pivo si déle udrží skvělou chuť a ideální teplotu.

Přehrát video
puky

Začít hovor vždy
s úsměvem

Úsměv, dokonale načepované pivo a obyčejné popřání „na zdraví!“ dokáže zvednout náladu nejednomu milovníkovi dobrého piva. A jde nám přeci o to, abyste se u nás cítili co nejlépe.

Přehrát video
puky

Půllitr otočíme
směrem k hostovi

Správný výčepní chce, abyste si Pilsner Urquell vychutnali pohodlně. Proto vám při podávání piva mírně pootočí půllitr tak, aby ouško směřovalo k vám a vy jste si ho mohli jednoduše vzít do ruky.

Přehrát video
puky